Nákupné centrá v metropole východu, v Košiciach

Nákupné centrá v metropole východu, v Košiciach

Sponzorované odkazy:

Aj v metropole východného Slovenska, v Košiciach, ľudia radi nakupujú. Svedčí o tom aj viacero nákupných centier, ktoré tu môžete navštíviť. Dnes si predstavíme najnovší a najmodernejší Aupark, ešte pôvodný obchodný dom Dargov a dizajnov´é nákupné centrum OC Galéria.

Aupark Košice

Najnovším a najmodernejším nákupným centrom v Košiciach je určite AUPARK, na Námestí Osloboditeľov, blízko historického centra či Dómu svätej Alžbety, ktorý je obľúbenou historickou pamiatkou. Že ešte nie ste nadšení? Viac ako 140 obchodných prevádzok nenechá nikoho chladným. Vyznávači luxusnejších módnych značiek tu nakúpia najnovšie kolekcie Guess, Tom Tailor či Tommy Hilfiger, menej náročných klientov nadchnú aj butiky ako H&M, Mango alebo Orsay. Viacero športových butikov, parfuméria, predajňa elektroniky Datard, supermarket Billa to všetko je súčasťou Auparku.

Aupark posyktuje svojím navštevníkom aj mnohé služby, ako je bezbariérový prístup, výťah, detský kútik i prebaľovací pult pre mamičky, ďalej šatňa aj požičovňa špeciálnych kočíkov, s ktorými sa budete ľahko pohybovať po centre. Parkovanie je pre všetkých zákazníkov zdarma v priestrannej a dobre značenej podzemnej garáži. Klasická otváracia doba je denne od 9.00 do 21.00 hodiny, s výnimkou niektorých reštaurácií, supermarketu, kasína a fitness štúdia.

Nákupné centrá v metropole východu, v Košiciach (http://blog.mapaobchodov.sk)

Dargov

Ďalším centrom, ktoré si krátko predstavíme je obchodný dom Dargov v tesnej blízkosti Auparku, na veľmi frekventovanej križovatke v centre Košíc. Dargov patrí k určite k najstarším pôvodným obchodným domom, ktoré boli vystavané ešte počas socializmu a zatiaľ neprešli rekonštrukciou. Aj napriek staršiemu dizajnu budovy, ktorá je už nedielnou súčasťou koloritu centra, prináša Dargov 90 obchodných prevádzok na 4. podlažiach.

V Dargove nájdete prevažne cenovo dostupné diskontné oblečenie pre menej náročných zákazníkov, široká je ponuka služieb ako kvetinárstvo, kopírovanie, darčekové centrum, či veľkoplošná predajňa elektroniky Elsatex, ďalej tu nájdete aj pár prevádzok rýchleho občerstvenia a kaviarní, mnohé s prístupm priamo z ulice.

Otváracie hodiny sú každý pracovný deň od 9.00 do 19.00 hodiny, v sobotu len do 13.00 hodiny. Dargov neprevádzkuje svoje vlastné parkovisko, parkovať je možné len na platených mestských parkoviskách.

Nákupné centrá v metropole východu, v Košiciach (http://blog.mapaobchodov.sk)

OC Galéria

OC Galéria je pomerne veľké nákupné centrum umiestnené pri vyťaženom dopravnom uzle, blízko Triedy SNP, na Toryskej ulici. Nákupné centrum vás očarí až vášnivou nákupnou atmosférou, skvelou ponukou módnych butikov, vychytenými reštauráciami a pohodlným parkovaním v parkovacom dome alebo strešnom parkovisku.

Okrem pestrej ponuky módnych butikov viac i menej exluzívnych značiek, tu nájdete aj predajne obuvi, športového oblečenia a doplnkov či klenotov a šperkov. Využiť môžete aj prevádzku očnej optiky, kaderníctvo, kozmetický salón alebo chovateľeské potreby. Prevažna časť reštaurácií a kaviarní je umiestnená na druhom i treťom poschodí. Pretože súčasťou populárneho obchodného domu musí byť aj supermarket, v Galérii nájdete veľký supermarket Kaufland s atraktívnymi cenami a sortimentom.

Za zmienku určite stoja aj doplnkové služby ako bezbariérový prístup, detský kútik pre mamičky s deťmi, prebaľovacia miestnosť na prvom poschodí, hneď vedľa toaliet i automatické hračky za drobný poplatok. Otváracia doba nákupného centra je každý deň od 9.00 do 21.00 hodiny, s výnimkou foodcourtu, kasína a Kauflandu.

Zdroj:" www.wikipedia.org":http://cs.wikipedia.org, www.mapaobchodov.sk