Co si obuť na ples?

Co si obuť na ples?

Sponzorované odkazy:

Chystáte sa na ples? Ale ešte nemáte zvolené správne črievičky, v ktorých by ste pretancovali celú noc? Poradíme vám, ako si vybrať pravé topánky na ples. Môžete mať tie najkrajšie šaty, ale výberom nesprávnych topánok si pokazíte vzhľad. Vhodnej plesovej obuvi a doplnkom preto venujte náležitú pozornosť.

Co si obuť na ples? (http://blog.mapaobchodov.sk)

Obuv by ste si mali vybrať až po nákupe šiat, pretože topánky by mali dokonale ladiť s večernou plesovou róbou, ako štýlovo, tak aj farebne. No ak si už kúpite lodičky pred nákupom šiat, tak ich zvoľte v univerzálnej čiernej farbe. Tou nič nepokazíte. Podľa správneho spoločenského dress codu by plesové topánky mali mať uzatvorenú špičku, no keď si zamilujete tie s otvorenou, tak etiketu tiež príliš neporušíte. Do otvorených lodičiek si ale vždy zoberte praktické pančuchy s otvorenou špičkou, ktoré na nohe drží pružný prúžok medzi palcom a ukazovákom. Nezabudnite si ale vopred urobiť na nohách dokonalú pedikúru. Zle upravené nechty môžu veľmi ubrať body na celkovom imidži.

Co si obuť na ples? (http://blog.mapaobchodov.sk)

Čo sa týka materiálu topánok, tak vhodný je satén alebo lakovaná koža. – Ideálnymi plesovými farbami sú čierna, biela, zlatá a strieborná. Nebojte se ani sýto červenej alebo modrej. Vždy je samozrejme dôležité, aby výber ladil s farbou šiat – vysvetľuje Alena Langová zo siete obchodov CCC, ktorá ponúka na nadchádzajúcu plesovú sezónu špeciálnu kolekciu večerných topánok.

Co si obuť na ples? (http://blog.mapaobchodov.sk)

Celkový vzhľad nesmiete zabudnúť doladiť vhodnou kabelkou. V prípade plesu by to mala byť samozrejme elegantná listová kabelka. Nejlepšie vo farbe šiat. Farbu šperkov môžete zladiť buď v rovnakej farbe ako je toaleta, alebo naopak kontrastne. K červeným šatám sa budú hodiť nielen červené doplnky, ale aj čierne alebo biele. Riaďte sa mottom, že menej je niekedy viac. Decentný a jemný šperk pôsobí k plesovým šatám elegantne. A pozor, dôležité je si tiež pamätať, že skutočná dáma na ples nikdy nenosí hodinky.