Tipy od Hornbachu na jeseň - pestovanie kaktusov

Tipy od Hornbachu na jeseň - pestovanie kaktusov

Sponzorované odkazy:

Pri pestovaní kaktusov v Slovenskej republike je dôležitá dôsledná starostlivosť, pravidelná kontrola výskytu škodcov a správny výber stanovišťa – slnečné a teplé miesto bez prieva-nu. Rastliny je vhodné zavlažovať dažďovou vodou, ale iba mierne – teda zalievať až suchú pôdu, v opačnom prípade hrozí, že kaktusy zhnijú. Ďalej je nutné ich pravidelné hnojenie prípravkami, ktoré sú určené výhradne pre kaktusy, pretože tieto hnojivá nie sú organické a neobsahujú látky, ktoré by mohli kaktusy poškodiť. Existuje niekoľko druhov kaktusov, ktoré rozdeľujeme napríklad podľa toho, ako prezimujú.

Tipy od Hornbachu na jeseň - pestovanie kaktusov (http://blog.mapaobchodov.sk)

Teplomilné, tzv. kaktusy z Karibiku, ktoré nemajú obdobie pokoja; chladnomilné, akými je drvivá väčšina kaktusov; a mrazuvzdorné, ktoré nemožno pestovať pri izbovej teplote. Podľa druhu rozdeľujeme kaktusy na stĺpovité, guľovité, živé kamene a vrúbľované.

Stĺpovité kaktusy, napríklad Pilosocereus, Espostoa, Cleistocactus, ktoré pochádzajú z pohoria Južnej Ameriky, kvitnú až po niekoľkých rokoch a vyžadujú priame slnko.

Ďalším druhom kaktusov vyžadujúcim priame slnko sú guľovité kaktusy – Ferocactus, Melocactus, Echinocactus – ktoré rastú do tvaru gule, majú zaujímavé ostne a pochádzajú z Mexika a Strednej Ameriky.

Živé kamene, tzv. Lithops, sú ďalším druhom kaktusov. Ako už názov napovedá, pripomínajú kameň. Je vhodné pestovať ich na slnku, avšak rastú veľmi pomaly – iba 1 pár listov za rok v zimných mesiacoch, pričom ďalší pár súčasne odumrie.

Poslednou veľkou skupinou kaktusov sú vrúbľované kaktusy – Gymnocalycium mihanovichii a Chamaeocereus silvestris. Tieto kaktusy bez zelenej podnože nerastú, pretože ich telo neobsahuje chlorofyl.

Ak vás kaktusy a sukulenty zaujali, príďte do Hornbachu. Pre začínajúcich pestovateľov máme v každej predajni pripravených odborníkov, ktorí poradia, akým spôsobom sa o danú rastlinu ideálne starať.

Zdroj: www.mapaobchodov.sk